Archetyp dívky - Nech to rozkvést

Na začátku jara nás provází zejména archetyp dívky.

Dívka nás učí nebát se a jít s radostí a elánem do toho, co se před námi právě otevírá. Vždy věří, že všechno dobře dopadne a nenechává se hned od začátku odradit rozumem nebo obavami. S lehkou naivitou a ohromnou radostí se pouští do čekoholiv, co právě začíná. Vytváří a podporuje nové příležitosti, ať už pracovní nebo vztahové. Vytváří místo, prostor a nese v sobě ohromný potenciál - je jako poupě, které se rozvine a z kterého vyroste plod. Přímo srší energií jemnosti, něhy a lásky. Je dětsky čistá a nezkažená.

Energii dívky využiješ vždy, když jsi na počátku něčeho nového - skončilo pro tebe nějaké období - dlouhý nebo krátký vztah, nová práce, škola, stěhování se do nového města? Cokoliv, kde je nějaká změna, všude tam je skvělé využít tohoto archetypu.

Stejně tak ji můžeme využít, když na sobě cítíme příliš velký stereotyp, zkostnatělost a potřebujeme dodat novou energii - to je chvíle, kdy se můžeme ptát - co mě baví a co mě bavilo, co mám rád/a, v čem nacházím potěšení? Ale také jaké jsou mé cíle, sny a přání bez ohledu na rozum a racionální obavy. Co bych chtěl/a dělat, kdybych se nebála, kdyby bylo možné cokoliv?

Projdi si vedenou vizualizací a popovídej si se svou dívkou: 

Negativní stránkou dívky, pokud v ní zůstáváme až příliš dlouho, může být určitá panovačnost, dětinská zarputilost, energie "já chci". Jsou to vlastnosti, které jsou skvělé a podstatné na začátku projektu, ale je potřeba dávat pozor, aby v nich člověk nezůstal příiš dlouho a posunul se k dalšímu archetypu a mohl sklízet plody své práce.

Archetyp dívky je podpořen zejména kameny v bílé a růžové barvě - růženín, případně rodonit a kameny prosperity - nefrit a avanturín v bílé, růžové i žluté barvě.

Pořiď si meditační malu nebo náramek a použij je jako emoční kotvu vždy, když si potřebuješ stoupnout do archetypu dívky.

Chceš do svého domova přinést energii jara a rozkvětu - ráda ti vyrobím harmonizační závěs s tímto záměrem.

Práci s tímto archetypem můžeš dál podpořít cvičením, které najdeš na mém forendors, stejně jako další meditace a tipy pro práci s minerály v rámci kola roku.