Můj příběh

IMG_20150628_173117

První náramek jsem vytvořila před mnoha lety, když byla moje kamarádka nešťastná, protože se neustále ohlížela na to, co si o ní myslí ostatní, nedokázala se uvolnit a věřit ve své schopnosti. Jeden večer jsme vytáhly krabici korálků a udělaly spolu jednoduchý barevný náramek, do kterého jsme vložily její mantru. Pokaždé, když ho pak měla na sobě nebo u sebe, znovu a znovu si říkala, že nemusí řešit názor ostatních a má si věřit, náramek jí dodával sílu a fungoval jak v dané chvíli tak dlouhodobě.

Pak jsem na náramky dlouho zapomněla až do chvíle, kdy se můj manžel ocitl v podobné situaci a potřeboval dodat energii a sílu. Chtěla jsem pro něj něco speciálního a zároveň něco neholčičího a něco co může nosit každý den a v čem bude zapletená "zpráva". Našla jsem speciální techniku shamballa náramků. První takový náramek byl jen ze dřeva a černých perliček a měl velký úspěch.

Vyrobila jsem ještě několik dřevěných náramků a pak mě napadlo podpořit "účinky" náramků pomocí minerálů a následovaly tak tedy další a další náramky pro blízké přátele a rodinu. Náramek se také stal způsobem jak někomu jinému říct "jsem tu s tebou a spolu to zvládneme". Postupně jsem přešla od shamballa náramků také na maly a jiné typy náramků, na závěsy pro harmonizaci prostoru a těhotenské rolničky a kdo ví, kam mě inspirace zavede příště.

Nejprve jsem vyhledávala informace o minerálech, postupně ale rostly mé schopnosti nacítění a dnes mě i jen setkání s osobou, její fotka, vyřčení záměru, nebo písmo inspirují k tvorbě.

Doufám, že i Vy najdete svůj náramek, malu nebo závěs, ať už pro své blízké nebo pro sebe a jejich síla Vám pomůže překonat jakékoliv překážky.

 

 

Citta znamená v sanskrtu mysl spojená s emocemi. Citta je nastavení mysli, které může být v souladu s našimi touhami nebo se proti nim může stavět. Cvičením mysli je možné cittu nasměrovat tam, kam chceme.

Pokud na něco často myslíme a něco opravdu chceme, celý vesmír nám v tom pomůže. Vložte do náramku nebo maly své vlastní přání nebo "mantru" a pokaždé když se na ně podíváte, tato myšlenka projde Vaší myslí a přiblíží se realitě.

Shamballa (Shambhalla) je v buddhistické tradici mýtické království, které je symbolem osvícení, míru a dokonalosti.

Jak si náramek nebo malu vybrat?

Někdo doporučuje vybírat kameny podle znamení nebo živlů, někdo podle jejich účinků, já říkám, že je dobré si vybrat náramek podle toho, jak Vám padne do oka a až potom zkoumat, jaké má vlastnosti. I do náramku, který má zdánlivě jiné účinky podle svých minerálů si totiž můžete vložit svou vlastní zprávu, nehledě na to, že náramek je také módní doplněk a tudíž k Vám musí v první řadě ladit a lahodit oku.

Kromě výroby náramků se zabývám i grafologií - psychologickou analýzou písma