3 důvody proč pracovat s vizualizacemi

Proč pracovat s vizualizacemi a vedenými meditacemi a co mi můžou přinést? 

 

1. zavřeš pusu hodnotící části mozku 

2. dostaneš nečekaný vhled do problému 

3. navštívíš jiný svět, aniž by ses musel hnout z gauče

 

Pojďme se na tyto body podívat trochu detailněji: 

1. Zavřeš pusu hodnotící části mozku

Při vedené vizualizaci používáš hlavu, zaměstnáš ji tím, že si něco představuje, mozek tedy nemá čas a prostor něco hodnotit, kritizovat nebo mít na něco názor, všechnu energii věnuje tomu, aby vytvářel v tvé mysli imaginární svět.

Někdy se i při vizualizaci může stát, že si něco představuješ a přitom to máš tendenci hodnotit. Mě se to třeba stalo, když jsem si v jedné meditaci měla představit své ideální město a byla to apokalyptické černé sídliště. To jsem si říkala - cože? To je ale hnus. Jenomže, vizualizace šla dál a nebyl čas se dál tímto hodnocením zaobírat. Bylo potřeba si říct, ok, tak to je, teď tím projdu a bude to dobrý a nebo lup, rychle to přestavět na jiné místo. Po meditaci je dobré se zamyslet nad tím, co jsme si představili a proč, ale to je další krok práce s vizualizací. 

2. Dostaneš nečekaný vhled do problému 

Tím, že se při meditaci náš mozek dostává do jiných mozkových vln než při běžné aktivitě, podobně jako při spánku nebo hypnóze, dokážeme se na problémy dívat úplně jinak, z jiného úhlu pohledu, více zevnitř. Jsme schopni využít lépe své intuice, napojit se na vnitřní pocity spíše než ne externí racionální důvody a získat tak důležité informace, které se k nám za běžného uvažování nedostávají. 

3. Navšívíš jiný svět, aniž by ses musel hnout z gauče 

Vizualizovaní jiných světů může být velmi relaxační, zejména ve chvíli kdy ti okolnosti nedovolují někam vycestovat nebo změnit prostředí. Je to takový krátký exkurz do úplně jiného světa. Ráda v meditacích pracuji s různými typy krajiny a prostředí, právě proto, že v jiném prostředí (třeba na dovolené) se dostáváme z běžného stereotypu a zase dokážeme přemýšlet trochu jinak. 

 

Přihlas se k odběru mých meditací a vizualizací na https://www.forendors.cz/jsem.citta a můžeš se těšit na pravidelnou dávku relaxace a ponoření do hloubky vlastní mysli a duše v souladu s kolem roku. Za cenu dvou káv získáš na měsíc přístup ke všem meditacím, vizualizacím a článkům.