Korálková meditační pohádka

V předchozím příspěvku jsem psala o výhodách využívání pohádek k vizualizaci a meditaci a o tom, že meditační pohádka může sloužit i jako skvělý prostředek k vytvoření emoční kotvy. Propojení korálků, jejich přebírání například na male a poslech pohádek nebo vedených vizualizací jsou ještě víc propojené než se na první pohled může zdát. Nejen, že pro někoho může být těžké jen tak poslouchat a potřebuje něčím zaměstnat ruce, ale právě spojení s fyzickým předmětem, propojení smyslů hmatu a sluchu může vést ještě k hlubšímu ponoření se do světa klidu a do svého nitra. 

A není to náhodou, že se propojily cesty mě a Zuzky Řebíkové, která píše meditační pohádky a příběhy. Její úplně první meditační pohádka je totiž o korálcích. A tuhle pohádku si můžeš poslechnout hned teď a zdarma. A můžeš si k ní vzít své oblíbené korálky, malu nebo náramek a skutečně je při poslechu přebírat, prohlížet si je svým vnitřním zrakem a vkládat si do nich své jednotlivé záměry, naslouchat tomu, jakou zprávu ti nesou a co ti říkají. 

Díky pohádce se totiž tvá mysl naladí na jiné frekvence, zpomalí se a přenese tě do jiného světa. Do toho, ve kterém dokážeš lépe slyšet, co je v tvém nitru, uslyšíš své myšlenky a třeba uslyšíš, uvidíš nebo nacítíš, co ti říkají jednotlivé korálky a minerály. Ke každému totiž mohou promlouvat svým vlastním způsobem. 

Tak si vezmi svou oblíbenou cittu a pojď se zaposlouchat do svého nitra, dveře pohádkového paláce se právě otvírají