Dobíjení šperků z minerálů

Znáš knihu Kam se poděl můj sýr? 

Je o tom, že člověk (nebo myš) má ke svému sýru pravidelně čichat, aby stále věděl, že sýr je pořádku a nebo je potřeba ho sníst a sehnat si nový sýr - prostě sýru (cílů, záměrům, životu) je potřeba věnovat pozornost. Stejně jako minerálům a šperkům z nich. 

Ty pro nás totiž představují fyzické ztělesnění nějaké naší myšlenky, afirmace, záměru a je vhodné se čas od času zastavit a nejen si myšlenku připomínat, ale i zhodnotit, zda je pro nás stále platná. Skvěle se to dělá právě při procesu dobíjení minerálů

Jak na takové dobíjení minerálů? 

Základem je především očištění ve vodě - ponoř šperk do tekoucí vody, ideálně někdě v přírodě a zaměř se na to, že všechno negativní z něj odchází pryč. Z něj i z tebe se smývají nánosy prachu a špíny a odhaluje se čistota uvnitř. Všechno nepotřebné jde pryč

Dalším krokem je nabíjení - například na slunci nebo měsící - zastav se se svým šperkem na světle slunce, zavři si oči a dosycuj se novou energií a silou, přijímej sílu z vesmíru, představuj si, jak ti tato síla pomáhá dodat energii naplnit tvůj záměr. A nezapoměň, že i za mraky svítí slunce. 

Jsou tvé minerály úplně vybité a nejdou nabít? 

Zdá se ti, že ze šperku už nevychází žádná síla? Pravděpodobně tvůj záměr dosáhl svého naplnění a je potřeba se posunout dál.

Máš několik možností, co s ním - dej ho do krásné krabičky a uschovej si ho jako přípomínku tohoto období. Daruj šperk někomu, kdo z něj bude mít radost a doplní ho svou energií a může čerpat z toho, co v minerálech už je. Nebo můžeš šperk zakopat do země na nějakém svém oblíbeném místě. Ze země ho pak můžeš po nějakém čase vyjmout, ale můžeš ho tam i nechat. 

A nebo z něj udělej něco nového - můžeš mi ho poslat a já z něj vytvořím nový šperk nebo závěs do interiéru - očistím kameny, převážu je, doplním je o nové, Můžeš takto nechat udělat naprosto luxusní osobní šperk například pro své kamarádky nebo děti. Ostatně takhle vznikly i mé náramky k porodu (ale o tom zase někdy jindy). Mezi koho svůj šperk rozdělíš?