Vztek - červené kameny - Beltaine

Období červené barvy - ohně - Beltaine je spojené s velkou dávkou aktivity a vzrůstající energie. Ta sebou může nést ale i vztek - stejně jako oheň - i vztek je dobrý sluha, ale zlý pán. A právě uvolnění kořenové čakry, uvolnění proudění základní zemské energie v nás může uvolnit i velkou dávku agrese, kterou je potřeba prožít. 

Vztek je totiž ukazatel, že něco není v pořádku, že nám něco nesedí, může nám ukazovat, že tudy cesta nevede. Není dobré před ním zavírat oči a tvářit se, že neexistuje. Tím ho jen potlačíme, udusíme a vytvoříme si bloky v proudění energie i v myšlení. Lepší je vztek nechat bezpečně projít, prožít ho a uvědomit si, co nám říká, na co nás upozorňuje? Co ho vyvolalo a jak se této situace můžeme v budoucnu vyhnout nebo jak ji můžeme změnit tak, aby v nás agresi nevyvolávala. 

Toto uvědomění si pak můžeš vložit do své emoční kotvy - třeba s červeným jaspisem (červený, sezamový, brekciový jaspis) - který má silně uzemňující energii a dokáže tě tak propojit se zemí, pomůže ti uvědomit si své pevné kořeny a můžeš tak vztek lépe zvládnout a nechat ho po sobě stéct jako po hromosvodu dolů do země.  

Projdi si vedenou vizualizací, ve které využiješ dupání jako metodu spojení se zemí a jako metodu vypořádání se se vztekem. Tuhle techniku pak můžeš klidně použít i v akutních situacích - stačí i jen že si na ni vzpomeneš a začneš třeba vytřepávat vztek z ruky nebo i jen celkem nenápadně podupávat na místě, případně do kroku přidáš víc energie. Emoční kotva ti zase může pomoct připomenout si - aha, teď tu je vztek, místo abych vybouchl(a), zkusím ho nechat projít, bepečně ho vypustím a pak bude reagovat bez agrese a víc v klidu. 

Moje další vizualizace, stejně jako možnost přihlásit se k newsletteru zdarma s tipy pro práci s minerály najdeš na mém forendors: https://www.forendors.cz/jsem.citta